FB FindUsonFacebook online 144

+48 32 237 2035
Dodatkowe informacje:

Opis

Od 2019 roku profesor Politechniki Śląskiej, uzyskała stopień doktora habilitowanego (uniwersytet Szczeciński, 2019) w obszarze nauk przyrodniczych w dziedzinie nauk o Ziemi (geografia), Dr Nauk Fizycznych (Uniwersytet Śląski, 2009), absolwentka kierunku Fizyka Techniczna (Politechnika Śląska, 2004) oraz kierunku Inżynieria Finansowa i Bankowość (Toulouse Business School i Śląska Międzynarodowa Szkoła Handlowa, 2008).

Główne dziedziny badań: zastosowanie fizyki środowiska i fizyki jądrowej w Naukach o Ziemi, spektrometria mas lekkich izotopów stabilnych, radiowęgla, analiza geochemiczne: składu pierwiastkowego, związków organicznych różnych bioindykatorów środowiska przy użyciu IR-MS, ESI-MS, AMS, FTICR, LA-ICPMS), analiza wpływu zmian klimatu i antropopresji przemysłowej na zmiany składu izotopowego i pierwiastkowego rocznych przyrostów drzew i pędów sosny na obszarach przemysłowych, monitoring obszarów przemysłowych. Jest ekspertem w CEN (Europejskim Komitecie Normalizacyjnym) oraz w zespole roboczym do spraw współuwodornienia (Ministerstwo Energii).

Współpraca międzynarodowa

Universite de Liege (Belgia), Université Libre de Bruxelles (Belgia), CNRS-CERMAV (Francja), CNRS-LSCE (Francja), University of Warwick (Wielka Brytania), New Hampshire College and Harvard Forest (USA), WSL (Szwajcaria), UFZ (Niemcy).

Zespoły badawcze