Konkurs MŁODY EINSTEIN organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gliwicach oraz Instytut Fizyki - CND jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Jego celem jest zachęcanie uczniów do działania i twórczego myślenia oraz zainteresowania fizyką w ujęciu praktycznym. Zgłoszenia do konkursu należy dokonać do dnia 30. 01. 2020 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Finał konkursu (prezentacja prac konkursowych) dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych odbędzie się dnia 11. 03. 2020 r. o godz. 11:00 w Auli B Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej ul. Konarskiego 22B w Gliwicach.

Praca konkursowa powinna składać się z tytułu, części praktycznej i części teoretycznej:

• część praktyczna powinna być przygotowana w formie: modelu, makiety, doświadczenia, pokazu, urządzenia elektrycznego, urządzenia mechanicznego, projektu badawczego lub kombinacji tych elementów.
  • część teoretyczna obejmuje naukowe wyjaśnienie prezentowanej części praktycznej (tzn. wyjaśnienie zasady działania i sposobu wykonania urządzenia, przedstawienie procesów, praw i zjawisk fizycznych zachodzących podczas wykonywania doświadczeń, omówienie modelu, makiety, itp.) Część teoretyczna oprócz wyjaśnienia ustnego może być podparta plakatem, prezentacją multimedialną itp.

Podczas finału uczestnicy prezentują prace konkursowe Komisji Konkursowej, która wybierze zwycięzców.

Szczególy w regulaminie konkursu.