26 i 27 stycznia br. nasi pracownicy wzięli udział w Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach. Na stoisku Instytutu Fizyki: "Zobaczyć - zapamiętać, dotknąć - zrozumieć" zwiedzający mieli okazję zobaczyć demonstracje z elektromagnetyzmu i optyki, a gwoździem programu były pokazy z wykorzystaniem ciekłego azotu. Nasze stoisko cieszyło się dużą popularnością!

Wszystkim zwiedzającym dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia w przyszłym roku!

fn2020 2

fn2020 3

Zapraszamy do studiowania na kierunku „Fizyka Techniczna” (studia I stopnia o profilu praktycznym) prowadzonym w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo Dydaktycznym.

Geoinformatyka i Geologia Środowiska

Od roku 2021 w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo Dydaktycznym uruchamiany jest nowy kierunek studiów I stopnia o profilu ogólnoakademickim „Geoinformatyka i Geologia Środowiska”