Szanowni Państwo,

W sobotę 17.10.2020, po konsultacjach na zwołanym w trybie nadzwyczajnym zebraniu Dyrekcji Instytutu Fizyki - CND, podjąłem decyzję o czasowej zmianie trybu wszystkich zajęć prowadzonych przez pracowników Instytutu Fizyki – CND w trybie kontaktowym  na wszystkich kierunkach studiów (w tym także kierunku fizyka techniczna) na tryb zdalny od poniedziałku 19.10.2020 do odwołania.

Bezpośrednim powodem podjęcia takiej decyzji był fakt zgłoszenia mi w sobotę w godzinach porannych pierwszego potwierdzonego przypadku zachorowana na Covid-19 wśród pracowników Instytutu.  Osoba ta, od początku tygodnia była już na L4, ale dopiero w piątek uzyskała potwierdzenie dodatniego wyniku testu na obecność wirusa. Ponadto w piątek zastałem poinformowany, że jeden z pracowników Instytutu miał w trakcie zajęć kontakt ze studentem, u którego stwierdzono zakażenie wirusem Covid-19. Ponieważ pracownicy Instytutu prowadzą zajęcia na wielu kierunkach studiów, ryzyko przeniesienia pomiędzy różnymi grupami zakażenia w obecnych warunkach epidemicznych jest bardzo wysokie.  Moje decyzja ma zatem na uwadze troskę o stan zdrowia pracowników i studentów oraz jest próbą podjęcia działań zmierzających do uniknięcia chaosu w realizacji procesu dydaktycznego, jaki grozi nam w razie wystąpienia kolejnych przypadków zachorowań wśród pracowników Instytutu.

Proszę, abyście Państwo niezwłocznie poinformowali studentów grup, z którymi prowadziliście Państwo zajęcia kontaktowe o przejściu na tryb zdalny.  Dziekanaty, biura obsługi studiów oraz władze uczelni zostanały poinformowane o niniejszej decyzji w mailu wysłanym przez dyrekcję.

W tej trudnej sytuacji źyczę wszystkim Państwu dużo zdrowia.
Z wyrazami szacunku,

Adam Michczyński

Zapraszamy do studiowania na kierunku „Fizyka Techniczna” (studia I stopnia o profilu praktycznym) prowadzonym w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo Dydaktycznym.

Geoinformatyka i Geologia Środowiska

Od roku 2021 w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo Dydaktycznym uruchamiany jest nowy kierunek studiów I stopnia o profilu ogólnoakademickim „Geoinformatyka i Geologia Środowiska”