Co to takiego?

Zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich Politechniki Śląskiej dla uczniów szkół licealnych i techników, zwłaszcza tych, którzy są zainteresowani udziałem w Konkursie „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”. Warsztaty będą przeprowadzane w dziedzinach, w których organizowany jest ww. Konkurs.
Liczba miejsc ograniczona – obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Uczniowie rejestrują się indywidualnie.

FIZYKA

Dla uczniów zainteresowanych fizyką będą prowadzone warsztaty „Fizyka prosta jak drut” w formie warsztatów zadaniowych oraz warsztatów pomiarowych. Uczeń może brać udział tylko w jednej formie warsztatów, lub w obu, przy czym rejestracja na każde warsztaty jest odrębna.
W trakcie warsztatów zadaniowych omawiane będą rozwiązania wybranych zadań z poprzednich edycji Konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”. W trakcie warsztatów pomiarowych uczniowie będą przeprowadzać pomiary pod okiem nauczycieli akademickich, uczyć się sposobu zapisywania wyników pomiarów w karcie pomiarowej, a następnie ich opracowania.
Maksymalna liczba uczestników każdej formy warsztatów to 50 na każdą część.

Warsztaty w dziedzinie fizyki

odbędą się w sobotę 21 listopada. W godzinach 9:00 – 10:30 będzie część zadaniowa, a po przerwie od 11:00 do 12:30 będzie część doświadczalna z wykorzystaniem smartfonów i aplikacji Phyphox.