Dnia 20.01.2021 Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej przyznał patent na: „Sposób wytwarzania generatora piroelektrycznego”. Zgłoszenie patentowe P 430000 (data zgłoszenia: 2019.05.22). Rozwiązanie zostało opracowane w Zakładzie Fizyki Ciała Stałego we współpracy z Katedrą Zaawansowanych Materiałów i Technologii. Autorami uzyskanego prawa są: dr inż. Krystian Mistewicz; dr hab. inż. Mateusz Kozioł, prof. Pol. Śl.; dr Marcin Jesionek, prof. dr hab. inż. Marian Nowak. Przedmiotem wynalazku jest sposób wytworzenia generatora piroelektrycznego przeznaczonego do zastosowań w energetyce do odzyskiwania energii cieplnej, szczególnie korzystnie ze źródeł niskotemperaturowych, a także w inżynierii chemicznej oraz inżynierii środowiska do zastosowań w procesach katalizy piroelektrycznej.