FB Find Us on Facebook

Studiować fizykę, nawet fizykę politechniczną – a może przede wszystkim taką, jest konkretna – warto. W coraz szybciej zmieniającym się świecie prawa fizyki są jedynym stałym punktem oparcia (matematyka jest trochę zbyt abstrakcyjna). Fizyk zrozumie i nauczy się wszystkiego. Gdy zaszła taka życiowa potrzeba podjąłem pracę w Polskim Biurze StatSoft, później byłem profesorem w Instytucie Archeologii, teraz pracuję na Wydziale Geologii AGH, gdzie wspólnie z młodszymi kolegami uruchomiliśmy właśnie kierunek studiów: analiza danych. Jak szerokie horyzonty rozbudza w człowieku fizyka zobaczyć można na mojej stronie: adamwalanus.pl (jest tam też porządniejsze CV, gdyby to kogoś interesowało).

Fizyka Techniczna

Zapraszamy do studiowania na kierunku „Fizyka Techniczna” (studia I stopnia o profilu praktycznym) prowadzonym w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo Dydaktycznym.

Geoinformatyka i Geologia Środowiska

Od roku 2021 w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo Dydaktycznym uruchamiany jest nowy kierunek studiów I stopnia o profilu ogólnoakademickim „Geoinformatyka i Geologia Środowiska”

Początek strony