FB FindUsonFacebook online 144

W dniu 15-03-2016, o godz. 14:00, w Auli B budynku Centrum Nowych Technologii, przy ul. Konarskiego 22B odbędzie się kolejne Otwarte Seminarium naukowe Instytutu Fizyki CND.

 

Wykład p. t. „Skaningowa mikroskopia cieplna w pomiarachlokalnych właściwości cieplnych” wygłosi dr inż. Anna Kaźmierczak-Bałata, pracownik Zakładu Fizyki Stosowanej.

W ostatnich latach skaningowa mikroskopia cieplna (SThM) stała się popularną metodą badania właściwości cieplnych nanostruktur z wysoką rozdzielczością. W typowej konfiguracji wykorzystuje się sensor temperatury montowany w standardowym układzie mikroskopu AFM. Powszechnie stosowanymi czujnikami temperatury są nanosondy cieplne, które zapewniają wysoką rozdzielczość pomiarową. Ich konstrukcja oparta jest na domieszkowanym krzemie lub azotku krzemu, a rozmiar kontaktu z próbką szacuje się na około 100 nm. Istotne znaczenie w pomiarach SThM ma poprawienie czułości metody oraz odseparowanie wpływu podłoża na mierzony sygnał w przypadku próbek warstwowych. W referacie zostanie przedstawione wykorzystanie metody SThM do pomiarów lokalnych właściwości cieplnych materiałów wykorzystywanych w elektronice.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych

Seminarium - abstrakt

Seminaria i konferencje

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com