W związku z odbywającą się w dniu 21.10.2021 Giełdą Pracodawcy, Przedsiębiorczości i Technologii ustanawiam w tym dniu w godzinach 12:00 – 15:00, na prośbę samorządu studenckiego i w uzgodnieniu z Prorektorem ds. Studenckich i Kształcenia, godziny wolne od zajęć dydaktycznych dla studentów kierunku Fizyka Techniczna.

Pracownik naszego Instytutu dr. inż. Krystian Mistewicz otrzymał nagrodę "IAAM Young Scientist Medal" przyznawaną przez IAAM (International Association of Advanced Materials) z siedzibą w Szwecji.

Nagroda została przyznana za badanie nanomateriałów wykorzystywanych do konwersji i odzyskiwania różnych form energii.

Czytaj więcej: dr. inż. Krystian Mistewicz - nagroda "IAAM Young Scientist Medal" przyznawana przez IAAM

Osiągnięcia SKN γFORCE

Mimo że istnieje najkrócej ze wszystkich Kół Naukowych działających przy Instytucie Fizyki Politechniki Śląskiej, SKN γFORCE ma już na swoim koncie kilka projektów naukowych – w tym kilka otwartych i jeden właśnie zakończony: związany ze zjawiskiem emanacji 222Rn z materiałów referencyjnych Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA).


W lipcu 2021 roku wyniki badań ukazały się w formie artykułu „Systematic error in 238U decay chain radionuclides measurements due to 222Rn emanation from reference materials” opublikowanego w wysoko punktowanym czasopiśmie naukowym Measurement

Zapraszamy na zdalne spotkanie wszystkich Uczniów oraz Studentów zainteresowanych studiowaniem na kierunku Geoinformatyka i Geologia Środowiska na Politechnice Śląskiej. Jeśli pasjonują Cię informatyka i nauki o Ziemi, jeśli jesteś ciekaw, jak wygląda miejsce, w którym będziesz studiować „od kuchni”, zapraszamy do nas! 

Podczas Dnia Otwartego oprócz zapoznania się z ofertą kształcenia, dowiesz się, m.in.: 

  • dlaczego warto wybrać nasz perspektywiczny kierunek
  • na czym polegają praktyki zawodowe na naszym kierunku 
  • jak wyglądają nasze laboratoria i co się w nich bada 
  • czym zajmują się nasze koła naukowe 

Interesujesz się informatyką, geografią, geologią lub ochroną środowiska i chcesz podjąć studia związane z tą tematyką? Wpadnij! 

Czytaj więcej: Dzień Otwarty – Geoinformatyka i Geologia Środowiska

Prosimy o wypełnienie Ankiety

Ankieta przeprowadzana wśród studentów, dotycząca programu kształcenia na II stopniu na kierunku studiów Systemy Pomiarowe w Nauce i Technice.


Zapraszamy do zapoznania się z propozycją przygotowaną przez pracowników Wydziału Elektrycznego i Instytutu Fizyki Politechniki Śląskiej:
1. Sylwetka absolwenta
2. Siatka godzin

Po zapoznaniu się z ofertą nowego kierunku studiów zapraszamy do odpowiedzi na pytania ankietowe. Prosimy nie podawać danych osobowych.

Prosimy o wypełnienie Ankiety

Dyrekcja Instytutu Fizyki CN-D zaprasza wszystkich pracowników, doktorantów i studentów na seminarium naukowe, które odbędzie się 9-06-2021 o godz. 14:00 w formie zdalnej za pośrednictwem platformy Zoom.

Referat pt. „Smart Wood Materials” wygłosi Dr. Guido Panzarasa, Department of Civil, Environmental and Geomatic Engineering, ETH Zürich, Switzerland. Serdecznie zapraszamy.

 

Czytaj więcej: „Smart Wood Materials” - wykład online - Dr. Guido Panzarasa, ETH Zürich, Switzerland

Fizyka Techniczna

Zapraszamy do studiowania na kierunku „Fizyka Techniczna” (studia I stopnia o profilu praktycznym) prowadzonym w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo Dydaktycznym.

Geoinformatyka i Geologia Środowiska

Od roku 2021 w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo Dydaktycznym uruchamiany jest nowy kierunek studiów I stopnia o profilu ogólnoakademickim „Geoinformatyka i Geologia Środowiska”

Studenckie Koło Naukowe GOLF

Grupa Osób Lubiących Fizykę

GOLF na FB

Stacja meteo - pomiary

Studenckie Koło Naukowe SAT

Silesian Aerospace Technologies

SAT na FB

Początek strony