9 grudnia 2019 studenci Fizyki Technicznej odbyli wizytę studyjną w firmie PREVAC w Rogowie. PREVAC jest wiodącym światowym wytwórcą wysokospecjalistycznej aparatury badawczo-naukowej wliczając w to układy wysokiej i ultra-wysokiej próżni, zaawansowaną elektronikę oraz najwyższej klasy układy mechaniczne i mechatroniczne. 

Celem wizyty było zapoznanie studentów z profilem działalności firmy pod kątem potencjalnego odbycia praktyk studenckich w trakcie toku studiów oraz przyszłych możliwości zatrudnienia. Firma PREVAC, jako partner Instytutu Fizyki Politechniki Śląskiej, umożliwia studentom odbywanie krótko i długoterminowych praktyk studenckich wpisanych w tok studiów o profilu praktycznym. W trakcie wizyty wykład wprowadzający wygłosił Prezes firmy PREVAC, dr Andreas Glenz. Następnie studenci mieli okazję zapoznać się z poszczególnymi działami firmy wliczając w to dział konstrukcyjny, badawczo-rozwojowy (R&D) oraz hale produkcyjne. Odbyta wizyta znacząco ułatwi studentom podjęcie świadomej decyzji o aplikowaniu na staż w poszczególnych działach firmy PREVAC.   

Fizyka Techniczna

Zapraszamy do studiowania na kierunku „Fizyka Techniczna” (studia I stopnia o profilu praktycznym) prowadzonym w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo Dydaktycznym.

Studenckie Koło Naukowe GOLF

Grupa Osób Lubiących Fizykę

GOLF na FB

Stacja meteo - pomiary

Studenckie Koło Naukowe SAT

Silesian Aerospace Technologies

SAT na FB

Początek strony