Zakład Geochronologii i Badań Izotopowych Środowiska

Ilustracja kontaktu
adiunkt z habilitacją
Adres:
ul. Konarskiego 22B/215
Gliwice
44-100
Polska
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon:
+48 32 237 2488, +48 32 237 2216
Dodatkowe informacje:

Opis

Absolwent kierunku Fizyka Techniczna, dr nauk fizycznych (1997). Główna tematyka badań: pomiary niskich radioaktywności, datowanie radiowęglowe technikami GPC, LSC i AMS, statystyczna analiza wyników datowania radiowęglowego, konstrukcja bezwzględnych skal czasu w badaniach czwartorzędu. Przebywał na stażu naukowym w ETH Zurich (Szwajcaria) w ramach projektu ATIS. Prowadzi wykłady, ćwiczenia tablicowe i zajęcia laboratoryjne z fizyki ogólnej oraz analizy niepewności pomiarowych, a także wykłady na studiach podyplomowych MADA.

Zespoły badawcze

Publikacje

  Fizyka Techniczna

  Zapraszamy do studiowania na kierunku „Fizyka Techniczna” (studia I stopnia o profilu praktycznym) prowadzonym w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo Dydaktycznym.

  Geoinformatyka i Geologia Środowiska

  Od roku 2021 w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo Dydaktycznym uruchamiany jest nowy kierunek studiów I stopnia o profilu ogólnoakademickim „Geoinformatyka i Geologia Środowiska”

  Studenckie Koło Naukowe GOLF

  Grupa Osób Lubiących Fizykę

  GOLF na FB

  Stacja meteo - pomiary

  Studenckie Koło Naukowe SAT

  Silesian Aerospace Technologies

  SAT na FB

  Początek strony